Nejčastější obecné dotazy

Standardní proces trvá přibližně tři až šest měsíců. Samotná instalace zabere jen pár dní. Nejdelší fáze je vyřízení připojení do distribuční sítě.

Cena bývá variabilní a pohybuje se v nižších stovkách tisíc korun. Záleží na typu vaší nemovitosti a také, pro jaký produkt se rozhodnete. Například produkty Victron bývají mírně dražší, ovšem díky tomu, že se vyrábí v Evropské unii jsou dostupné ihned a mohou se pyšnit vysokou kvalitou a spolehlivostí.

V závislosti na velikosti energetického řešení můžete získat dotaci až ve výši 225 000 korun.

Samozřejmě! Jsme tu od toho, abyste měli s realizací fotovoltaiky, co nejmenší starosti. A proto se postaráme o veškeré práce spojené s instalací a také za vás vyřešíme administrativu spojenou se získáváním dotace a připojováním k distribuční síti.

Ano, můžete. Zpětný odkup elektřiny vám zajistíme od naší sesterské firmy LAMA energy. V průběhu roku 2023 budeme vykupovat i za spotové ceny.

Při zastropovaných cenách vám ušetří:
Malá LAMA (s vyrobenou elektřinou za rok až 5,5 MWh) – celková úspora může činit až 48 400 Kč
Střední LAMA (s vyrobenou elektřinou za rok až 8,2 MWh) – celková úspora může činit až 72 1660 Kč
Velká LAMA (s vyrobenou elektřinou za rok až 9,4 MWh) – celková úspora může činit až 82 720 kč

Nejčastější technické dotazy

Součásti řešení od LAMA home je i zálohování vybraných spotřebičů (okruhů) v domě. Pokud je v baterii dostatek energie, může systém při výpadku fungovat i několik hodin (v závislosti na odběru domácnosti).

Hybridní fotovoltaická energie v sobě kombinuje FV panely, FV střídač a baterii, která se v případě výpadku sítě postará o chod vybraných spotřebičů. Hybridní elektrárnu nabízíme v rámci řešení FVE pro rodinné domy.

Fotovoltaické panely, konstrukce pro FV panely, DC kabeláž, DC rozvaděč, Střídač, Baterie, AC kabeláž, AC rozvaděč, Měření, Monitoring.

Výše uvedené jsou synonyma pro zařízení, které je srdcem FV systému a stará se o konverzi stejnosměrné energie z FV panelů do baterií, resp. do střídavých domovních rozvodů, kde jsou připojeny spotřebiče (zátěže).

FV elektrárna může být využita pro napájení elektrického topení, tepelného čerpadla nebo případné přebytky mohou být akumulovány do teplé vody.

U standardní dodávky je důležité myslet na to, že alespoň 6 panelů zároveň na jeden string musí být ozářeno slunečními paprsky, aby FVE začala vyrábět. Klasický hybridní střídač umí připojit pouze 2 stringy. Technologie Victron však zvládne stringů několik, tedy 3 a více světových stran není problém. S tím Vám poradí naši odborníci.

Vše o fotovoltaice na jednom místě

INDIVIDUÁLNÍ CENOVÁ NABÍDKA ZDARMA

* povinné údaje


Naší specialisté vám vytvoří fotovoltaiku na míru, přesně podle potřeb vaší domácnosti.