Otázky

Nejčastější obecné dotazy

Jak dlouho trvá proces realizace fotovoltaiky do prvního spuštění?

Standardní proces trvá přibližně tři až šest měsíců. Samotná instalace zabere jen pár dní. Nejdelší fáze je vyřízení připojení do distribuční sítě.

Jaká je cena fotovoltaiky?

Cena bývá variabilní a pohybuje se v nižších stovkách tisíc korun. Záleží na typu vaší nemovitosti a také, pro jaký produkt se rozhodnete. Například produkty Victron bývají mírně dražší, ovšem díky tomu, že se vyrábí v Evropské unii jsou dostupné ihned a mohou se pyšnit se vysokou kvalitou a spolehlivostí.

Jaká je výše dotace na fotovoltaiku?

V závislosti na velikosti energetického řešení můžete získat dotaci až ve výši 225 000 korun.

Postavíte mi fotovoltaiku na klíč?

Samozřejmě! Jsme tu od toho, abyste měli s realizací fotovoltaiky, co nejmenší starosti. A proto se postaráme o veškeré práce spojené s instalací a také za vás vyřešíme administrativu spojenou se získáváním dotace a připojováním k distribuční síti.

Mohu vyrobenou elektřinu prodávat?

Ano, můžete. Zpětný odkup elektřiny Vám zajistíme od naší sesterské firmy LAMA energy. V průběhu roku 2023 budeme vykupovat i za spotové ceny. 

Kolik průměrně ušetřím na energiích?

Při zastropovaných cenách vám ušetří:

Malá LAMA (s vyrobenou elektřinou za rok až 5,5 MWh) – 48 400 Kč

Střední LAMA (s vyrobenou elektřinou za rok až 8,2 MWh) – 72 1660 Kč

Velká LAMA (s vyrobenou elektřinou za rok až 9,4 MWh) – 82 720 kč

Nejčastější technické dotazy

Co se děje s elektrárnou při výpadku sítě?

Součásti řešení od LAMA solar je i zálohování vybraných spotřebičů (okruhů) v domě. Pokud je v baterii dost energie, může systém při výpadku fungovat i několik hodin (v závislosti na odběru domácnosti).

Co je hybridní fotovoltaická elektrárna?

Hybridní fotovoltaická energie v sobě kombinuje FV panely, FV střídač a baterii, která se v případě výpadku sítě postará o chod vybraných spotřebičů.

Hybridní elektrárnu nabízíme v rámci řešení FVE pro rodinné domy.

Jaké jsou hlavní součásti solárního systému?

Fotovoltaické panely, konstrukce pro FV panely, DC kabeláž, DC rozvaděč, Střídač, Baterie, AC kabeláž, AC rozvaděč, Měření, Monitoring,

Co je to solární měnič, solární střídač, invertor?

Výše uvedené jsou synonyma pro zařízení, které je srdcem FV systému a stará se o konverzi stejnosměrné energie z FV panelů do baterií, resp. do střídavých domovních rozvodů, kde jsou připojeny spotřebiče (zátěže).

Můžu elektrárnu používat i na vytápění?

FV elektrárna může být využita pro napájení elektrického topení, tepelného čerpadla nebo případné přebytky mohou být akumulovány do teplé vody.

Mohu mít orientovány např. 3 panely na východ a 3 panely na západ?

U standardní dodávky je důležité myslet na to, že alespoň 6 panelů zároveň na jeden string musí být ozářeno slunečními paprsky, aby FVE začala vyrábět. Klasický hybridní střídač umí připojit pouze 2 stringy.

Technologie Victron však zvládne stringů několik, tedy 3 a více světových stran není problém. S tím Vám poradí naši odborníci.

Potřebujete poradit?

Jsme připraveni zodpovědět vaše dotazy. Můžete nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo vyplňte náš formulář a my se vám rádi ozveme.

Pracovní dny jsme na telefonu od 8:00 do 16:00

Napište nám e-mail – odpovíme vám co nejdříve

    Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti LAMA home s.r.o. ke zpracování svých osobních údajů zde v souladu s evropským nařízením GDPR.